Jak znaleźć zlecenia w Internecie?

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z pracą w domu? Marzysz o tym, żeby nie spędzać każdego poranka w komunikacji miejskiej i być swoim własnym szefem? Aby to marzenie się spełniło musisz mieć oczywiście dobry pomysł na biznes. Wiele osób działa po prostu w swojej branży jako wolny strzelec. Co to oznacza? Osoby, takie biorą zlecenie, za zleceniem i w ten sposób się utrzymują. 

Gdzie znaleźć zlecenia? 

Jeśli chcesz zacząć od zgłaszania się do danych osób ze swoją ofertą, możesz zacząć od wystawienia ogłoszeń na różnych portalach. Wtedy Twoje szanse na zdobycie zlecenia wzrosną. Możesz także odpowiadać na ogłoszenia potencjalnych pracodawców. Oba te sposoby mają jedną wadę. Wiele osób tak robi, a więc konkurencja jest bardzo duża. Jak się wyróżnić? Po pierwsze czytaj uważnie ogłoszenia. Jeśli w tekście nie ma mowy o CV, nie wysyłaj go. Wyślij jedynie potrzebne informacje, o których była mowa w ogłoszeniu. Po drugie, spersonalizuj swoją ofertę i wiadomość. Poświęć chwilę na przygotowanie się do odpowiedzi na ogłoszenie. Sprawdź daną firmę, zobacz czym się zajmuje i czy będziesz do niej pasował. 

Niech klienci zgłaszają się do Ciebie sami 

Piękna myśl, prawda? Klienci dobijający się do Ciebie drzwiami i oknami. Jak to zrobić? Po pierwsze musisz mieć piękną i sprawnie działającą stronę internetową. Zadbaj o jej pozycjonowanie. Zrób sobie wizytówkę w Google. Stwórz swój FanPage na Facebook'u i Instagramie i dziel się swoim doświadczeniem. Publikuj tam tylko wartościowe teksty. Dobrym sposobem na pokazanie siebie w Internecie jest także założenie konta na LinkedIn, które jest do tego właśnie stworzone. Wielu zleceniodawców właśnie tam poszukuje podwykonawców. Pamiętaj także, żeby cały czas się rozwijać. Bierz udział w różnych wydarzeniach branżowych online i offline. Chodzi o to, żeby pokazać się jako osobę ambitną i profesjonalną. Jeśli myślisz o pracy w domu na serio, nie zatrzymuj się na kroku pierwszym. Załóż swojego bloga i dziel się swoją wiedzą z innymi. W ten sposób klienci sami będą do Ciebie przychodzić. 

Autor

Beata Cisek

Redakcja internetowypracownik.pl