Jak znaleźć pracę przez Internet?

Szukasz pracy przez Internet? Masz dosyć wychodzenia codziennie rano z domu i tłoczenia się w komunikacji miejskiej lub w korkach? Nie chcesz już siedzieć w biurze i wykonywać poleceń swojego szefa? A może chcesz dorobić trochę pieniędzy na drobne wydatki? W tym artykule podpowiemy jak szukać zleceń przez Internet. 

Po pierwsze strona internetowa 

Podstawą na zaczęcia jakiejkolwiek działaności w Internecie jest założenie swojej strony internetowej. W ten sposób pokażesz swoim potencjalnym zleceniodawcom, że poważnie podchodzisz do sprawy. W dzisiejszych czasach nawet osoby, które nie prowadzą działalności w internecie mają swoją stronę internetową. Postawienie własnej strony internetowej nie jest wcale trudne, ani kosztowne. Wystarczy nam domena, której koszt to około dziesięć złotych rocznie oraz hosting, którego koszt to około sto dwadzieścia złotych rocznie. Nie są to więc duże pieniądze. Następnie instalujemy WordPress na serwerze i działamy. Większość motywów na tej platformie ma przejrzyste instrukcje, które pozwolą Ci szybko postawić stronę. 

Po drugie ogłoszenia 

Gdy masz już swoją stronę internetową możesz wystawiać ogłoszenia i odpowiadać na ogłoszenia innych. Pamiętaj, aby nie robić tego metodą kopiuj wklej. W ten sposób możesz odpowiedzieć na tysiące ogłoszeń, a nic z tego nie wyjdzie. Dlatego warto się do tego przyłożyć. Odpowiadając na ogłoszenia innych postaraj się dać do zrozumienia, że wiesz co nie co na temat ich firmy. Wystawiając swoje ogłoszenie postaraj się być kreatywny i przyjazny ale nie przesadnie. Pamiętaj, aby pozostać jak najbardziej profesjonalny. 

Po trzecie dziel się darmowo wiedzą 

Dzielenie się darmowo wiedzą przynosi same korzyści. Jeśli jesteś na początku swojej drogi nie masz jeszcze opinii na swój temat od klientów, którymi możesz się pochwalić. Nie masz także portfolio, chyba że z pracy na etacie. Tutaj dobrym narzędziem będą więc blog i kanał na YouTube. Nie bój się, jeśli jesteś specjalistą w swojej dziedzinie będziesz miał widownie. W ten sposób dbasz także o swoją widoczność w Internecie oraz o pozycjonowanie swojej strony internetowej. 

 

Autor

Mariusz Górny

Redakcja internetowypracownik.pl