Jak zarobić we własnym domu dzięki połączeniu z Internetem?

Codzienne wychodzenie do pracy nie jest specjalnie atrakcyjną propozycją, zwłaszcza jeśli pogoda za oknem nie zachęca do opuszczania łóżka, a komunikacja miejska jest jak zwykle zatłoczona. Znacznie lepiej byłoby się obrócić na drugi boczek w łóżku, włączyć laptopa i ruszyć do wirtualnej pracy wykonywanej na ekranie komputera. Tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie dla wykonywania zdalnej pracy z warunków domowych i otworzenia biura na własnej kanapie.

Start

Na początku oczywiście nie ma zbyt wielu fajerwerków, ale kiedy pojawią się stałe zlecenia oferowane przez stałych klientów, praca się stabilizuje i można wykonywać ją w naprawdę komfortowych warunkach w dowolnym miejscu na świecie. Można nawet połączyć pracę z wakacjami i pracować na plaży w czasie opalania się. Nie trzeba oczywiście od razu myśleć o pracy na laptopie pod palmami. Większość osób zainteresowanych takim schematem zarabiania chce po prostu trochę dorobić lub myśli o długoterminowym sposobie na rozkręcenie własnej działalności.

Praca w redakcji

Tradycyjne media dzisiaj nie mają się najlepiej i bardzo chętnie tną koszty. Oznacza to dla nich zwykle rezygnację z klasycznych etatów na rzecz zatrudniania osób w podejściu zdalnym. Nie trzeba nawet dziennikarskiego wykształcenia czy doświadczenia, ponieważ zadaniem osoby zatrudnionej jest tak zwany research lub wykonywanie korekty tekstów napisanych przez inne osoby. Zdalny współpracownik redakcji może zarobić nawet 2500 złotych miesięcznie.

Praca przy komputerze

Wprowadzanie danych do ankiet

Wypełnianie ankiet to zadanie mało wymagające i niezbyt dobrze płatne, ale jako szybki i prosty dodatek do pensji sprawdza się zwykle bardzo dobrze.

Tłumaczenia

Osoby, które biegle posługują się jakimś językiem obcym, nie powinny mieć większych problemów ze znajdowaniem zatrudnienia w Internecie. Jest cała masa osób, która potrzebuje przetłumaczenia najróżniejszych tekstów na język obcy lub z języka obcego, z tym, że pierwsza z tych opcji jest znacznie lepiej płatna. Istnieje tutaj bardzo wiele zmiennych, które wpływają na ostateczny poziom zarobków. Najważniejsze jest to, ile realnie się pracuje, czyli ile stron tłumaczenia dziennie da się radę wykonać.

Wiele zależy też od tego, w jakim języku się tłumaczy. Popularne języki to znacznie niższe stawki niż w przypadku języków mniej popularnych. Istotna jest również specjalizacja. Teksty ogólne nie są specjalnie dobrze płatne, ale jeśli otrzyma się zlecenie na ekspresowe wykonanie tłumaczenia technicznego z jakiegoś mało popularnego języka, można liczyć nawet na ponad 100 złotych za jedną stronę maszynopisu.

Autor

Aleksander Olszak

Redakcja internetowypracownik.pl