Ranking filmów i seriali

1. Chicago Med- https://kino.pinbook.pl/dramat/chicago-med-online

Amerykański serial medyczny. Opowiada o losach lekarzy i pielęgniarek pracujących na oddziale ratunkowym w jednym ze szpitali w Chicago. Każdy odcinek pokazuje ich walkę o życie swoich pacjentów i zmagania z niedoskonałym systemem, który niejednokrotnie zamiast pomagać, szkodzi. Serial doskonale ukazuje, jak wielkim obciążeniem psychicznym jest dla personelu medycznego ich praca. Doskonałą kreacją  tego serialu jest postać doktora Charlsa- psychiatry, którego codzienna pomoc na oddziale ratunkowym jest bezcenna, który jest doskonałym obserwatorem i mistrzem negocjacji. Wspaniała jest także rola doktora Choia, który jest weteranem z Wietnamu i cierpi na zespół stresu pourazowego, ale jednocześnie jest wybitny przy nagłych przypadkach, zdecydowanie widać jego zaprawienie na polu walki i silny, żołnierski charakter. W serialu nie brakuje również silnych ról żeńskich. Doktor Natalie- wdowa po mężu wojskowym, kiedy jej mąż umarł była w ciąży. Sama musiała podołać nie tylko z urodzeniem dziecka, ale też z jego wychowaniem. Znakomita Maggie- pielęgniarka, która odpowiada za całą organizację oddziału ratunkowego, zarządza wszystkim nie ma z nią dyskusji. ten serial to świetny dramat, przedstawia wciągające i niejednokrotnie przerażające historie zarówno z życia szpitala, jak i życia osobistego jego personelu. 

2. Tacy jesteśmy- https://kino.pinbook.pl/dramat/this-is-us--tacy-jestesmy-online

Serial opowiada o losach rodziny Pearsonów, przedstawiając ich historię wielowymiarowo, nie tylko ze strony jednego bohatera, bowiem narratorem każdego odcinka jest inna postać. W serialu  nie ma też ograniczenia czasowego, ponieważ wraz z każdą historią przenosimy się w czasie, raz widzimy pewne wydarzenia z dzieciństwa dzieci, a raz z młodości rodziców. Głównymi bohaterami serialu jest trójka rodzeństwa. Dwoje z nich to bliźniaki i jeden przybrany brat. Serial porusza bardzo wiele trudnych tematów, takich jak alkoholizm, rasizm, otyłość, adopcja i pokazuje jak wiele czynników ma wpływ na charakter człowieka. Dzięki licznym retrospekcjom możemy zbadać losy tej trójki rodzeństwa i dowiedzieć się, dlaczego dziś, będąc dorosłymi ludźmi borykają się z takimi, a nie innymi problemami. Możemy zobaczyć jak wielką traumą w ich życiu była zbyt szybka utrata ojca i jak wiele to w ich życiu zmieniło, czy miało to wpływ na to jakimi są dziś rodzicami, czy potrafią stworzyć prawdziwe i silne rodziny. Ten serial stanowi studium kształtowania psychologii człowieka i rodziny.

3. Seks w wielkim mieście-https://kino.pinbook.pl/komedia/sex-w-wielkim-miescie-online

Kultowy serial, którego akcja toczy się w samym sercu Nowego Yorku. Opowiada o losach czterech przyjaciółek, które przeprowadzając się do wielkiego miasta,chciały spełnić swoje marzenia. Każda z nich jest inna, każda dąży do czegoś innego, każda gustuje również w zupełnie innym typie mężczyzn, a widzowie mają przyjemność towarzyszyć im w ich randkowych perypetiach. Główną bohaterką jest Carrie Bradshaw- pisarka, która w swoich książkach opowiada o życiu singielki w Nowym Yorku, oczywiście pragnie wielkiej miłości, ale jak można się domyślić jej znalezienie wcale nie jest łatwe. Swoje liczne perypetie z przeróżnymi osobnikami płci męskiej Carrie opisuje w swoich artykułach i książkach. Kolejną bohaterką jest przesłodka Charlotte, która przez swoją naiwność już nie raz cierpiała. Charlotte marzy o miłości rodem z bajki o księżniczce i księciu na białym koniu. Jest jeszcze Samantha, najstarsza z całej grupy przyjaciółek bizneswoman, która co tu dużo kryć- uwielbia seks i traktuje go raczej przedmiotowo, a największą miłością w życiu darzy samą siebie. I ostatnią z bohaterek jest Miranda- wybitna prawniczka, która na pierwszym miejscu w życiu utrzymuje pracę i mimo iż twierdzi, że związku nie poszukuje, to czy jednak da się oprzeć prawdziwej miłości?

Autor

Mariusz Górny

Redakcja internetowypracownik.pl