Praca w domu i zarabianie przez internet: 12 pomysłów (Oferty, Zarobki) część II

4. Copywriter / Content Creator / pisanie tekstów pod SEO

Pisanie tekstów w sieci nie będzie tylko dla dziennikarzy. Coraz więcej firm promuje się w sieci przez tak zwany content a wiec poradniki, ebooki, użyteczne artykuły dla każdego. Poszukiwane są obecnie osoby piszące marketingowo jak i też pod tak zwane SEO, a więc teksty, które są optymalizowane pod kątem wyszukiwarki Google. Stawki są zróżnicowane. Od kilkunastu złotych za krótkie i mało wymagające teksty to kilkuset za rozbudowane treści.

5. Prowadzenie social media, praca online jako ekspert

Obecnie wielu pracodawców decyduje się na zatrudnianie pracowników zarządzających kanałami firmowymi w social media. Coraz bardziej popularne jest także stanowisko eksperta online – w ten sposób właśnie firma decyduje się na to, by dbać o wizerunek w sieci. Jeśli z łatwością poruszacie się w świecie mediów społecznościowych, doskonale znacie poszczególne serwisy jak Facebook, Instagram, Snapchat, LinkedIN. W takiej sytuacji rzeczywiście praca będzie dla Was odpowiednia i warto będzie się tym zająć. Podstawowa sprawa jaką będzie trzeba zrobić to mieć jak najwięcej umiejętności w zarządzaniu profilami społecznościowymi.

6. Prowadzenie bloga

Jeśli nie szukacie sposobu na szybki zarobek i myślicie o tym, by stopniowo budować swoją pozycje dobrym wyborem będzie założenie bloga. Oczywiście trudno będzie od razu mieć tak wielu odwiedzających jak to się dzieje w przypadku najbardziej znanych blogerów, jednak jeśli wiemy o czym pisać, jesteśmy w jakieś dziedzinie specjalistami możemy liczyć na to, że tą dobra pozycję uda się nam się zbudować i tych odwiedzających będzie coraz więcej.

Prowadzenie kanału na youtubie

7. Kanał na YouTube

Jeśli mamy jakąś pasje, którą jesteśmy mocno zainteresowani i możemy o tym mówić w nieskończoność to można na tym dobrze zarobić. Jedyne co będzie nam w takiej sytuacji potrzebne to internetowa kamerka i do tego szybki kurs jednego z narzędzi do montowania filmów. Najbardziej znani specjaliści, którzy działają w tej branży zarabiają miliony dolarów. Jednak realne pieniądze można zdobyć przy mniejszej popularności. Około 100 tysięcy wyświetleń da nam 200 złotych. Do tego można nawiązywać współprace z firmami i to będzie nam przynosić dodatkowy zysk.

8. Przepisywanie tekstów książek i nagrań

W sieci znajdzie się wiele ciekawych ofert pracy zdalnej polegającej na przepisywaniu książek, skanowanych dokumentów czy spisywanie nagrań.

9. Zdalne korepetycje

Jeśli mamy odpowiednią wiedze z jakiegoś przedmiotu, szczególnie ścisłego będzie można pomyśleć o korepetycjach zdalnych np. przez Skype czy inne komunikatory. To również dobra opcja dla osób, które znają języki obce.

Autor

Mariusz Górny

Redakcja internetowypracownik.pl